Bulharský GullivAir otevřel první pravidelnou linku

19.08.2021 - EvropaBulharská letecká společnost GullivAir od minulého týdne nově provozuje pravidelné lety. Společnost v neděli 15. srpna začala létat na vnitrostátní lince ze Sofie do Burgasu. Spojení je provozováno denně letounem ATR 72-600 pro 70 cestujících. Dosud se společnost zaměřovala na dálkové chartery s turisty do dovolenkových destinací.

GullivAir - ATR 72-600 (foto: Burgas Airport)

Odlety ze Sofie jsou každý den v 18:00, z Burgasu pak v 8:00. Ceny letenek začínají na necelých 60 bulharských leva (zhruba 780 korun). GullivAir svou první pravidelnou linkou konkuruje společnosti Bulgaria Air, která mezi Sofií a Burgasem vypravuje ve vybrané dny dva lety denně.

Vodní slavobrána pro první let GullivAir na letišti v Burgasu (foto: Burgas Airport)

Bulharský letecký server Flight Zone uvedl, že společnost GullivAir rovněž usiluje o obnovení vnitrostátní linky ze Sofie do Ruse. Do roku 1991 provozovala tuto linku bulharská státní aerolinie Balkan, přičemž v některé dny byly provozovány až tři rotace denně. Město Ruse se zhruba 150 tisíci obyvatel leží na severu Bulharska na břehu Dunaje na hranici s Rumunskem.

Společnost GullivAir získala vloni v září od bulharských úřadů potřebná povolení k zahájení provozu. První lety se uskutečnily v prosinci 2020 s jedním Airbusem A330-200 pronajatým od pakistánské společnosti Shaheen Air. V současnosti GullivAir provozuje již tři Airbusy A330-300 a tři ATR 72-600.

Přivítání prvního letu GullivAir na lince ze Sofie na letišti v Burgasu (foto: Burgas Airport)

Témata