GullivAir, nová aerolinie z Bulharska, ve flotile má A330

07.09.2020 - EvropaV letních měsících na sebe upoutala pozornost nová bulharská letecká společnost GullivAir, která do své flotily zařadila letoun Airbus A330-200. Letoun přistál na mezinárodním letišti v Sofii 31. července po letu ze San Bernardina v Kalifornii. V současnosti stroj nese registraci LZ-ONE. A330 byl dodán jako nový v roce 2007 KLM, později létal u pakistánské společnosti Shaheen Air. Bulharský dopravce si A330 pronajal u leasingové společnosti Aircastle.

V průběhu srpna letoun byl letoun opatřen výrazným nápisem GULLIVAIR na trupu a logem na ocasních plochách. Společnost 26. srpna provedla pro bulharský úřad civilního letectví demonstrační let ze Sofie do Burgasu a následně získala osvědčení leteckého provozovatele.

Společnost chce provozovat charterové lety a nabízet ACMI pronájem jiným dopravcům. V současnosti je GullivAir jediným provozovatelem Airbusu A330 v Bulharsku. Podle bulharských médií GullivAir vznikl přejmenováním ze společnosti Top Jets, která se věnovala provozu privátních letů. Jediným majitelem je Janko Ivanov, který v minulosti založil leteckou společnost BH Air.

(foto: GulliAir)

Štítky