Letiště Praha zpříjemní odbavení rodinám s malými dětmi

05.06.2019 - Česká republikaLetiště Praha oznámilo, že zavádí na letní sezónu nové služby pro cestující s dětmi. Jedná se o speciální průchod bezpečnostní kontrolou na Terminálu 2, který je primárně určen pro cestující s dětmi v kočárku. Dále letiště nabízí nové dětské koutky a také zapůjčení kočárků.

Koridor k samostatné bezpečnostní kontrole pro rodiny s dětmi (foto: Letiště Praha)

V loňském roce prošlo letiště téměř 1,5 milionů cestujících s dětmi. Rodiny s dětmi tak představují pro Letiště Praha důležitý zákaznický segment. „Proto letos před hlavní letní sezónou přicházíme s novou službou, která cestujícím s dětmi zajistí snazší a pohodlnější průchod letištěm. Jedná se o samostatnou bezpečnostní kontrolu na Terminálu 2, opatřenou hravým designem a obsluhovanou speciálně vyškolenými bezpečnostními pracovníky,“ uvedl Jakub Puchalský, výkonný ředitel korporátní a marketingové komunikace Letiště Praha.

Speciální školením pro práci na samostatné bezpečnostní kontrole pro rodiny s dětmi projdou všichni zaměstnanci bezpečnostní kontroly letiště. Bude se jednat zhruba o 500 zaměstnanců.

Samostatná bezpečnostní kontrola pro rodiny s dětmi (foto: Letiště Praha)

Cestující s dětmi mohou na letišti využít celkem deset dětských koutků, mini koutků a větších prostor zvaných jako baby rooms. Nejnovější koutky byly letos otevřeny u výdeje zapsaných zavazadel na Terminálu 1 a v komerční zóně na Terminálu 2. Letiště Praha plánuje, že sedm dětských koutků umístěných u nástupních gatů projde rekonstrukcí.

Baby room na Letišti Václava Havla Praha (foto: Letiště Praha)

Dále letiště nabízí k bezplatnému zapůjčení také desítky kočárků, které jsou určeny k pohodlné cestě s dítětem od přepážky odbavení až po nástup do letadla, kde se kočárek vrací. Většina toalet na letišti, včetně pánských, je navíc vybavena přebalovacími pulty.

Kočárky pro děti, které jsou k zapůjčení pro cestující s dětmi (foto: Letiště Praha)

Štítky