Letiště Praha a ŘLP se dohodly na posílení spolupráce

13.06.2019 - Česká republikaPředstavitelé společnosti Letiště Praha a státního podniku Řízení letového provozu České republiky podepsali v pondělí memorandum o vzájemné spolupráci. Oba subjekty se dohodly na dalším posílení spolupráce v oblasti provozní bezpečnosti, koordinaci rozvojových a investičních aktivit na ruzyňském letišti a intenzivní komunikaci mezi vedením obou firem o otázkách strategické rozvoje.

Václav Řehoř, předseda představenstva Letiště Praha, a Jan Klas, generální ředitel Řízení letového provozu ČR (foto: Letiště Praha)

Vzhledem k tomu, že nejvyšší prioritu představuje provozní bezpečnost na letištní ploše, dohodly se obě strany na založení společného „Runway Safety Teamu“, který bude v případě nestandardních provozních situacích okamžitě reagovat. Dalším prvkem má být společné šetření událostí v letovém provozu prostřednictvím nové komise složené ze zástupců obou stran. Výstupem činnosti komise bude společná vyšetřovací zpráva a doporučení v případě konkrétní události v letovém provozu na letišti Praha.

„Spolupráce a dobré vztahy s vedením Letiště Praha, jako naším klíčovým partnerem, jsou základem pro naplnění oprávněných očekávání leteckých dopravců a cestující veřejnosti. Další zvýšení bezpečnosti, nezbytnost výstavby paralelní dráhy spojená s vybudováním naší nové řídící věže jsou společnými strategickými prioritami, které musíme naplnit“, uvedl Jan Klas, generální ředitel státního podniku ŘLP ČR.

Společné cíle mají být rovněž průběžně realizovány při obchodní spolupráci na obchodních projektech, kde se zaměření prolíná s činností obou společností a jejich zájmem prosadit se na zahraničních trzích.

Štítky