Let společnosti Condor postihla hromadná nevolnost cestujících

04.05.2024 19:55 - EvropaNa čtvrtečním pravidelném letu DE2315 německé dovolenkové aerolinie Condor z ostrova Mauritius se u mnoha cestujících projevily příznaky nevolnosti a zvracení. Posádka informovala řízení letového provozu ve Frankfurtu, že na palubě došlo k hromadné nevolnosti. Na letišti tak bylo připraveno patnáct sanitek se záchranáři.

Po přistání se o postižené cestující postaral připravený zdravotnický personál. Naštěstí se ukázalo, že nikdo z pasažérů nepotřebuje převoz do nemocnice.

Podle německých médií bylo špatně celkem 70 cestujícím z celkových 290, kteří byli na palubě. Nevolno tak bylo každému čtvrtému cestujícímu. Samotnou posádku letadla se tyto problémy nedotkly.

Condor zahájil vyšetřování celé události s cílem objasnit příčinu nevolnosti. Do ukončení vyšetřování se letecká společnost nechce podílet na spekulacích.

Hromadné nevolnosti cestujících na lince Condoru věnují pozornost německá bulvární média. Deník Bild včera uvedl, že potíže postihly cestující zhruba 45 minut po podání jídla. Někteří cestující uvedli pro Bild, že upozornili posádku na zápach a podivnou chuť podávaného občerstvení. Posádka podle výpovědí nebyla cestujícím údajně příliš nápomocná, což mluvčí letecké společnosti popírá.

Kabina ekonomické třídy v Airbusu A330-900 společnosti Condor (foto: Simply Aviation/Wikimedia Commons - CC BY-SA 4.0)

Témata