Lalona Air, nová německá aerolinie z Düsseldorfu. Chce létat i do východní Evropy.

15.07.2021 - EvropaZatímco mnoho leteckých společností kvůli dopadům pandemie koronaviru bojuje o přežití, další nové aerolinie vznikají a chtějí se ucházet o přízeň cestujících. V Německu tak v krátkém čase se po Lübeck Air a Green Airlines připravuje na start další nový dopravce a opět se bude jednat o virtuální aerolinii.

Nová společnost Lalona Air a ATR 72-500 (foto: Lalona Air)

Nová letecká společnost Lalona Air před časem zveřejnila své záměry prostřednictvím svého webu. Hlavní základnu chce mít na letišti v Düsseldorfu, odkud plánuje létat do destinací v Německu a na evropském kontinentu. Provoz má být zahájen v polovině ledna, kdy budou otevřeny první linky z Düsseldorfu do Karlsruhe, Friedrichshafenu, Grazu, Turína a na milánské letiště Linate.

Později Lalona Air chce otevřít dalších deset destinací. Společnost dříve zveřejnila, že chce létat také do Budapešti, Janova, Gdaňsku, Krakova, Benátek, Ženevy, Lübecku a na německé ostrovy Sylt a Usedom.

Lety mají být zajišťovány dánskou společností Air Alsie, jež se zaměřuje na ACMI pronájmy. Lalona Air počítá s letouny ATR 72-500 v konfiguraci pro 60 cestujících. Společnost se chce orientovat zejména na obchodní cestující, kterým má být přizpůsoben i letový řád. Na palubě ATR má být i business class, která vedle pohodlnějších sedadel nabídne také dostatkem místa pro práci během letu. Aerolinie chce také nabídnout pasažérům WLAN připojení k internetu v průběhu letu.

Zakladatel Marvin Augustiniak (vlevo) a obchodní ředitel John Felix Becker (vpravo) (foto: Lalon Air)

Novou aerolinii založil 24letý Marvin Augustiniak z německého Ratingenu, který je zároveň jejím ředitel, jenž má zatím zkušenosti ze spedičních firem. Provozním ředitelem Lalona Air je John Felix Becker, který létal jako pilot u společností LGW Luftfahrtgesellschaft Walter a Laudamotion. Společnost ve své tiskové zprávě bez dalších podrobností informovala, že vznik nové aerolinie podporuje skupina německých a zahraničních investorů.

Společnost uvádí, že průměrná cena letenky bude 225 eur. Cestující v business class budou moci využít shuttle přepravu z letiště v okruhu 100 kilometrů. K dispozici budou mít zdarma vstup do salonku na letišti v Düsseldorfu, občerstvení během letu a přepravu zapsaného zavazadla do 15 kilogramů a jednoho příručního zavazadla. Prodej letenek má být zahájen 1. října 2021 prostřednictvím webových stránek na adrese lalona-air.de.

Témata