La Compagnie zastavuje linku z Londýna do Newarku

07.09.2016 - EvropaFrancouzská aerolinie La Compagnie od 25. září zastaví provoz na své pravidelné lince z londýnského letiště Luton do Newarku. „Toto rozhodnutí přichází s ohledem na nové ekonomické klima a situaci v letecké dopravě po nedávném referendu o členství Spojeného království v Evropské unii v červnu 2016. Souběžně s tím se La Compagnia snaží několik měsíců rozvíjet a rozšiřovat svoji původní aktivitu na trase Paříž-New York, a již v říjnu bude zahájen druhý denní let,“ uvedla La Compagnie ve svém prohlášení.

Boeing 757 společnosti La Compagnie na londýnském letišti Luton (foto: Alec Wilson/Wikimedia Commons - CC BY-SA 2.0)

Společnost dále uvedla, že přestože ohlasy cestujících na lety z Londýna do Newarku byly velmi pozitivní a vytížení bylo na dobré úrovni (od letošního června nad 77 %), ekonomika provozu této linky byla velmi zranitelná s ohledem na současné změny ve Velké Británii. Cestující, kteří mají letenky na lety po 24. září, mají nárok na vrácení peněz v plné výši, případně mohou požádat o změnu rezervace na linku Paříž - New York.

La Compagnie létá z Londýna do Newarku od loňského dubna. Linka je provozována denně letounem Boeing 757-200. Ten létá v uspořádání pro 74 cestujících v business class. Tato třída je vybavena lie-flat sedadly s rozestupem 62 palců a uspořádání 2+2. Cestující mají k dispozici 12palcové tablety Samsung, které nahrazují chybějící zábavní systém na sedadlech. Tablety obsahují nabídku filmů, hudby, e-booků a časopisů

V posledních měsících La Compagnie nabízela velmi příznivé ceny letenek z Londýna do New Yorku. V rámci akce „Duo Fare“ bylo možné zakoupit dvě zpáteční letenky za cenu od 1790 liber. Cena jedné letenky v business class do New Yorku se servisem na vysoké úrovni se tak dostala pod 900 liber.

Společnost La Compagnie založil v roce 2013 francouzský podnikatel Frantz Yvelin. Ten stál i zrodu francouzské aerolinie L'Avion, kterou v roce 2008 koupily British Airways a spojily se svou pobočkou OpenSkies. Yvelinimu pomáhal se startem aerolinie Peter Luethi, který byl dříve provozním ředitelem u Swissairu a Jet Airways.

Témata