La Compagnie létá s Airbusem A321neo přes Atlantik

19.06.2019 - EvropaFrancouzská letecká společnost La Compagnie nasadila svůj nový Airbus A321neo (F-HBUZ) na transatlantické lety. Stalo se tak 6. června na pravidelné lince z pařížského letiště Orly do Newarku. La Compagnie v současnosti provozuje jeden A321neo pronajatý od leasingové společnosti GECAS. Letoun je poháněn dvojicí motorů LEAP 1A od CFM International.

Airbus A321neo v ukázce na pařížském aerosalonu (foto: Tomáš Hampl)

První Airbus A321neo se předvedl v úterý ve statické ukázce návštěvníkům pařížského aerosalonu. Na první pohled zaujme nádherné livery v bleděmodré barvě v kombinaci s černou. Stylová je i paluba letounu, kde je k dispozici 76 plně polohovatelných sedadel business class. Sedadla Diamond od Collins Aerospace v tmavě šedé barvě s bleděmodrými podhlavníky jsou široká 20 palců a v uspořádání 2+2 v jedné řadě, přičemž rozteč mezi sedadly je 58 palců.

Jednoduché, ale působivé livery letounu La Compagnie (foto: Tomáš Hampl)

Cestující mají k dispozici zábavní systém s 15,7palcovou dotykovou obrazovkou. K dispozici je rovněž vysokorychlostní přístup k internetu, jež není nijak časově omezen. Součástí vybavení sedadel jsou i noise cancelling sluchátka. La Compagnie rovněž sází na francouzskou gastronomii a nabídku vín na palubě letadla.

(foto: Tomáš Hampl)

(foto: Tomáš Hampl)

Interiér letounu v barvách společnosti (foto: La Compagnie)

Témata