Koncern IAG potvrdil objednávku 37 letadel Airbus A320neo Family

27.10.2022 - EvropaSpolečnost Airbus dnes odpoledne informovala, že letecký koncern International Airlines Group (IAG) po odsouhlasení akcionáři potvrdil objednávku na dalších 37 letadel Airbus A320neo Family. Nový kontrakt navazuje na dřívější objednávku na 17 letadel A320neo a 5 A321neo z března a června letošního roku. Celkem tak IAG tento rok objednala 59 letadel Airbus A320neo Family.

„IAG provozuje rozsáhlou flotilu letadel Airbus, což z něj činí jednoho z největších zákazníků společnosti Airbus na světě. Nejnovější generace těchto letadel bude klíčová pro deklarovaný enviromentální cíl IAG provozovat letadla s nejnižší spotřebou paliva," uvedl Christian Scherer, obchodní ředitel Airbus International.

Koncern IAG vznikl v roce 2011 poté, co se letecké společnosti British Airways a Iberia dohodly na sloučení. V současnosti IAG vedle těchto dvou dopravců dále zastřešuje společnosti Aer Lingus, Level a Vueling. Dceřinou společností je dále Avios Group, jež provozuje pro vlastněné aerolinie věrnostní program.

(ilustrační foto: Airbus)

Témata