IAG hlásí o 40 procent vyšší zisk než očekávaly finanční trhy

28.07.2023 10:35 - EvropaKoncern International Consolidated Airlines Group S.A. (IAG) reportoval čtvrtletní výsledky. Za tři měsíce do konce června skupina vykázala provozní zisk před mimořádnými položkami ve výši 1,25 miliardy eur, zatímco analytici v průměru očekávali 895 milionů eur.

Koncern IAG, který sdružuje letecké společnosti British Airways, Iberia, Aer Lingus, Level a Vueling tak využil silné letní poptávky především domácností a jednotlivců po cestování. Současně si je ovšem IAG vědom možného blízkého ochlazení poptávky, zejména v souvislosti s vysokou inflací a vysokými úrokovými sazbami. Zatím však IAG nezaznamenala "žádné výrazné oslabení v prodeji letenek ani na 3. a 4. čtvrtletí", dodal finanční ředitel Nicholas Cadbury.

Akcie koncernu IAG, které již během letoška vzrostly o více než 25%, tak dále rostou. Aktuálně se obchodují na burze v Londýně lehce pod úrovní 160 pencí za akcii. Ani zdaleka se však nedostaly na úroveň před 5 lety, kdy se pohybovaly lehce pod 700 pencemi za akcii. Pandemie pak jejich hodnotu srazila na úrovně pod 95 pencemi.

Airbus A321 společnosti Iberia a A320 společnosti British Airways, říjen 2010 (autor: Curimedia, Wikimedia Commons, CC-BY-2.0)

Témata