KLM nakonec nebude v zimě létat do Phuketu

27.08.2021 - EvropaNizozemské aerolinie KLM zrušily své plány na dálkové lety do Phuketu v Thajsku. Společnost původně oznámila Phuket jako jednu z nových dovolenkových destinací pro zimní sezónu. KLM plánovaly na thajský ostrov létat od konce října čtyřikrát týdně s letouny Boeing 777-300ER. Linka měla být provozována s mezipřistáním v Kuala Lumpur. Otevření linky bylo součástí strategie společnosti posílit nabídku letů o další výhradně turistické destinace.

Pobřeží ostrova Phuket (foto: Bennypc/Wikimedia Commons - CC BY-SA 4.0)

Nyní plánované lety do Phuketu zmizely z rezervačního systému KLM. Viceprezident KLM Sicco Marsman potvrdil magazínu Luchtvaartnieuws, že kvůli současným podmínkám lety nebudou zahájeny. V Thajsku a v Malajsii platí kvůli pandemii covid-19 přísné podmínky pro vstup do země.

Na ostrov Phuket mohou zahraniční turisté opět přijíždět od 1. července bez nutnosti pobytu v karanténě. V rámci projektu Phuket Sandbox mohou do letoviska přicestovat plně očkovaní turisté ze zemí s nízkým a středním rizikem onemocnění covid-19. Dalšími podmínkami je ubytování ve schválených zařízeních, sjednání cestovního pojištění kryjící onemocnění covidem-19 a instalace aplikace do svého mobilního telefonu. Po sedmi dnech pobytu v Thajsku mohou turisté cestovat do několika dalších vybraných destinací v Thajsku.

Témata