Jet2.com spojí Prahu s Newcastlem

10.07.2010 - EvropaBritská nízkonákladová společnost Jet2.com včera oznámila rozšíření svých letů do Prahy o novou linku z Newcastle. Provoz na novém spojení bude zahájen 5. listopadu 2010, linka bude operována třikrát týdně letouny Boeing 737. Odlety z Newcastlu jsou vždy v úterý a ve čtvrtek v 9:50, přílet do Prahy v 13:05, zpět z Prahy linka odlétá v 13:45 a v Newcastlu přistává v 15:00 místního času. V neděli je odlet z Newcastlu posunut vždy na 11:25 a přílet do Prahy na 14:40. Zpáteční odlet z Prahy je stanoven na 15:15 a přílet na letiště v Newcastlu na 16:30. Letenky na novou linku Jet2.com jsou již v prodeji, konečné ceny jednosměrných letenek začínají na 1005 Kč.

Boeing 737-300 společnosti Jet2.com (foto: Wikipedia)

„Máme radost, že můžeme cestujícím nabídnout novou linku z Prahy do Newcastlu. Otevření linky je v souladu s naší snahou rozšířit počet linek z Prahy,“ uvedl výkonný ředitel Jet2.com Philip Meeson. Jet2.com novou linkou rozšíří počet svých spojů do Prahy na čtyři. Společnost v současnosti létá z Prahy do Edinburghu, Leeds/Bradford a Manchesteru. V minulosti létala mezi Prahou a Newcastlem nízkonákladová společnost easyJet, ta však lety na této lince zastavila v lednu loňského roku.

Newcastle je významným centrem severovýchodní Anglie rozkládající se na obou březích řeky Tyne nedaleko jejího ústí do Severního moře. V posledních letech se stalo také populární turistickou destinací. Vedle historických památek a dalších atrakcí v samotné městě je pro turisty přítažlivá i krajina v okolí Newcastlu. V regionu se nachází Hadriánův val vybudovaný Římany jako severní hranice impéria a ochrana před nájezdy severních kmenů. V hrabství Northumberland si lze prohlédnout řadu hradů jako například Bamburgh, Dunstanburgh nebo Warkworth. Hrad Alnwick, který se nachází ve stejnojmenném městečku, posloužil jako Bradavice (Hogwarts) pro natáčení filmů série Harry Potter.

Témata