Jet2 bude létat i z Belfastu

08.02.2004 - Česká republikaJet2 pokračují dále ve své expanzi a nově začínají operovat ze severoirského Belfastu. Při tom myslí i na Prahu, která je podle vedení aerolinie u cestujících jednou z nejoblíbenějších destinací. Oznámení o otevření nové linky byla v severním Irsku věnována velká pozornost, místní deník Irish News přinesl informaci exkluzivně na první stránce. A není divu, protože Praha bude po Amsterdamu teprve druhou destinací na evropském kontinentu, do které lze z Belfastu letět přímou pravidelnou linkou. Počítá se, že v letošním roce by se měly objevit další nové mezinárodní spoje z letiště v Belfastu. EasyJet, který nyní denně létá do Amsterdamu, jedná o zahájení letů do Paříže, nová místní společnost Primeflight chce od 1. března pravidelně létat do Bruselu. Další mezinárodní spoje podle britského tisku zvažuje i Jet2.

Jet2 na letišti v Praze
4. září 2003 zahájila společnost Jet2 pravidelné lety do Prahy. (Foto: ČSL)

JET2 O PRAZE
Levné pivo a spousta zábavy – co více potřebujeme slyšet o Praze abychom jeli a jeli hned! Praha je "in", je to skvělá destinace, která má pro každého něco!
Praha je fantastické místo na "skok" a je dostatečně kompaktní, aby se dala projít pěšky, nebo projet za pomoci velmi efektivního systému městské dopravy. Praha má co nabídnout a zabavit vás mimo jiné také ve spoustě barů, klubů a restaurací nejlepších v Evropě. Není také žádným tajemstvím, že Praha nabízí mnoho druhů levného piva. Pro ty, kteří si potrpí spíše na kulturu...muzea, umělecké galerie a historické monumenty jsou k dispozici také, nezapomeňme na opulentní Pražský hrad...

...Cena pinty piva přibližně 80 pencí

Zdroj: webové stránky Jet2
Šéf společnosti Jet2 Philip Meeson na tiskové konferenci, která se konala na letišti v Belfastu podle listu The Scotsman uvedl, že Praha je jednou z nejčastěji požadovaných destinací od cestujících a z tohoto důvodu bylo nové spojení zavedeno. Šéf místní centrály cestovního ruchu Tourism Ireland Paul O´Toole novou linku uvítal jako významnou zprávu pro rozvoj cestovního ruchu v Severním Irsku. Díky novému spojení by se měl v provincii zvýšit počet návštěvníků z České republiky. Cena jednosměrné letenky do Prahy začíná na 29 britských librách, v naší měně lze letenku pořídit nejlevněji za 950 Kč bez letištních poplatků. Zpáteční letenku z Prahy lze nejlevněji zakoupit za 2 998 Kč včetně letištních poplatků.

Společnost Jet2 je obchodní značkou firmy Channel Express, jež je stoprocentně vlastněnou dceřinou společností skupiny Dart Group. Channel Express působí v oblasti letecké přepravy více než 25 let, zabývá se zejména nákladní dopravou. Zajímavostí je, že cestující si mohou u Jet2 vybrat místa v letadle již při odbavování. Zájemcům o koupi letenek na internetu nabízí zajímavý nástroj Low Cost Finder, pomocí něhož lze snadno najít, kdy jsou k dispozici letenky za nejnižší cenu.

Letový řád Belfast - Praha (29.4.2004 - 30.10.2004):

Odlet Belfast Přílet Praha Číslo linky Dny
10:45 14:05 LS 301 1--45--
17:10 20:30 LS 301 ------7

Letový řád Praha - Belfast (29.4.2004 - 30.10.2004):

Odlet Praha Přílet Belfast Číslo linky Dny
14:35 16:15 LS 302 1--45--
21:00 22:40 LS 302 ------7

Štítky