Jaké novinky přináší letní letový řád KLM Royal Dutch Airlines?

01.04.2023 - EvropaV neděli 26. března vstoupil v platnost letní letový řád 2023. Nizozemské národní aerolinie KLM v rámci něj plánuje lety do 165 destinací, z nichž 69 bude mimoevropských. V porovnání s loňským rokem společnost zdvojnásobuje počet svých letů na asijský kontinent. Stále na více dálkových letech je k dispozici nová třída Premium Comfort.

Historická radnice ve městě Rennes (foto: Édouard Hue/Wikimedia Common - CC BY-SA 3.0)

V rámci evropského kontinentu společnost po úspěchu linky do Nantes přidala toto francouzské město i do letního letového řádu. Nantes bude obsluhovat ze svého hubu v Amsterdamu až třikrát denně Embraery 190 regionální pobočky KLM Cityhopper. Zcela novou destinací bude město Rennes, kam bude společnost létat denně s Embraery 175. Do některých dalších evropských cílů KLM s novým letovým řádem navyšuje počet letů: například do Atén, Bělehradu, London City, Splitu či Záhřebu.

Lety do Asie jsou ve znamení velkého obnovování provozu po přerušení způsobené pandemií Covid-19. V letní sezóně bude KLM provozovat lety do šestnácti asijských destinací, což je dvojnásobek cílů v tomto regionu v porovnání s loňským rokem. KLM bude létat denně do čínských měst Peking a Šanghaj. Linka do Hongkongu bude operována dvakrát týdně, do Tchaj-peje bude společnost létat dvakrát týdně s mezipřistáním v Soulu.

Některé dálněvýchodní cíle budou provozovány přes jihokorejský Soul (foto: joyko/Pixabay)

Do Japonské Osaky bude KLM létat dvakrát týdně přes Soul, linka na tokijské letiště Narita bude provozována rovněž s mezipřistáním v jihokorejské metropoli. Vedle toho bude společnost dvakrát týdě létat do Tokia-Narity bez mezipřistání. Od září pak dojde ke zvýšení počtu přímých letů do Tokia na pět týdně.

Do indonéských destinací Denpasar a Jakarta bude KLM létat přes Singapur. Manilu bude obsluhovat pětkrát týdně s mezipřistáním v Kuala Lumpur. V Indii bude společnost létat denně do Dillí a Bombaje a dále pětkrát denně do Bangalore.

KLM Royal Dutch Airlines - Boeing 777 (foto: KLM)

Na Blízkém východě společnost navýší kapacitu na lince do Tel Avivu, na které bude od 29. května létat denně nově typ Boeing 777-200ER, který nahradí B737-900ER. KLM bude operovat denně rovněž linky do Dubaje a Kuvajtu. Z Kuvajtu bude linka pokračovat čtyřikrát týdně do Bahrajnu a třikrát týdně do Maskatu.

V karibské oblasti počítá letový řád s každodenními lety na ostrov Curaçao. Během července a srpna nabídne KLM až deset rotací týdně. Společnost bude létat denně rovněž na ostrovy Aruba a Bonaire. Dále bude létat šestkrát týdně do Paramariba v Surinamu a třikrát týdně do Port of Spain a na Sint Maarten.

Přístavní město Oranjestad je také hlavním městem Aruby. Na tento karibský ostrov bude KLM létat každý den (foto: Navigator334/Wikimedia Commons - CC BY-SA 4.0)

V Latinské Americe bude KLM létat celkem do deseti destinací. Denní lety bude vypravovat do São Paula, Buenos Aires a Panama City. Do San José v Kostarice bude společnost létat třikrát týdně v mezipřistáním ve městě Libéria.

Na africkém kontinentu budou moci cestující letět s KLM do deseti afrických cílů. Společnost bude létat denně do Nairobi, Kapského Města a Johannesburgu. Dvěma lety týdně bude pokračovat linka na ostrov Zanzibar v kombinaci s Dar es Salaam, hlavním městem Tanzánie.

Témata