ITA Airways se staly členem aliance SkyTeam

29.10.2021 - EvropaGlobální aliance SkyTeam dnes oznámila, že nová italská letecká společnost ITA Airways se stala jejím členem. ITA Airways úzce spolupracuje se SkyTeam při zavádění výhod, které využívají cestující této aliance.

Kristin Colvile, výkonná ředitelka aliance SkyTeam a Alfredo Altavilla, předseda společnosti ITA Airways (foto: SkyTeam)

„Více než 20 let je italský trh základním kamenem aliance SkyTeam a žádná jiná letecká aliance nepropojuje lépe Itálii se světem. Vřele vítáme rozhodnutí ITA Airways připojit se k naší alianci a zajistit tak kontinuitu služeb pro miliony zákazníků, kteří si vybrali alianci SkyTeam jako preferovanou alianci pro Itálii,“ řekl Walter Cho, předseda představenstva SkyTeamu.

Alitalia opustila alianci SkyTeam s ukončením svého provozu 14. října 2021. Od dalšího dne začala létat nová státem vlastněná společnost ITA Airways.

SkyTeam se dohodl s firmou Alitalia Loyalty, která spravuje věrnostní program MilleMiglia na pokračování spolupráce. Členové tohoto programu mohou získávat a využívat své míle na letech členských aerolinií aliance SkyTeam. Věrnostní program MilleMiglia společnosti Alitalia bude na základě dohod s Evropskou komisí prodán nejvyšší nabídce. Společnost ITA Airways si zřídila vlastní nový věrnostní program Volare.

Témata