Icelandair si vozí do Amsterdamu vlastní nakladače zavazadel

14.07.2022 - EvropaNěkterá evropská letiště se kvůli nedostatku personálu potýkají s vážnými problémy při odbavení. Zvláště špatná je v tomto směru situace na letišti v Amsterdamu, které muselo požádat letecké společnosti, aby zrušily část letů nebo je přesměrovaly na jiná letiště.

Icelandair - Boeing 737 MAX 8 (foto: MarcelX42/Wikimedia Commons - CC BY-SA 4.0)

Letecká společnost Icelandair se proto rozhodla na své pravidelné lety do Amsterdamu brát dva nakládače zavazadel. Informovala o tom islandská veřejnoprávní televize RÚV. Icelandair se tak snaží minimalizovat možné problémy a zajistit včasný odlet letadla. Nakládači pomáhají a případně urychlují vykládku a nakládku zavazadel na amsterdamském letišti. Při některých předešlých letech posádka letadla sama z vlastní iniciativy pomáhala nakládat a vykládat zavazadla, aby let nenabral velké zpoždění.

Nápad vysílat vlastní nakládače do Amsterdamu se podle mluvčí společnosti osvědčil a bude v tom pokračovat i tento týden. Icelandair si rovněž pronajal další letadlo, které má zajistit pokrytí zpožděných letů.

Icelandair létá v současnosti dvakrát denně z Keflavíku do Amsterdamu. Na ranní let je nasazován Boeing 767-300, druhý let je pak obsluhován letounem Boeing 737 MAX 8.

Témata