Icelandair otevře linku do Detroitu, 15. destinace v Severní Americe

27.11.2022 - EvropaLetecká společnost Icelandair oznámila novou sezónní linku do Spojených států. Od 18. května 2023 bude létat z Keflavíku na letiště Wayne County v Detroitu. Linka bude provozována až do 30. října 2023 čtyřikrát týdně Boeingy 737 MAX 8. Letouny budou létat v konfiguraci pro 160 cestujících s šestnácti sedadly v business class a dalšími 144 místy v ekonomické třídě.

Icelandair tak pokračuje ve své dlouhodobé strategii propojování evropských měst s cíli ve Spojených státech a Kanadě. Detroit bude v příští letní sezóně již patnáctou destinací v Severní Americe, kterou bude společnost obsluhovat pravidelnou linkou z Keflavíku.

Icelandair - Boeing 737 MAX 8 (foto: Icelandair)

Jak známo Icelandair zahájí v červnu příštího roku také pravidelné lety do Prahy. Díky této lince mohou cestující z Prahy využít rovněž nové spojení islandského dopravce do Detroitu. Návaznost při letu do Detroitu i zpět je na letišti Keflavíku velmi dobrá s dobou přestupu 55 minut. Let z pražské Ruzyně do Detroitu by tak měl trvat příznivých 11 hodin a 15 minut. Zpáteční letenka z Prahy do Detroitu stojí na webu Icelandair v nejnižším tarifu Economy Light od 733 dolarů (17 160 korun).

Icelandair po zrušení koronavirových restrikcí v letošním roce postupně obnovil svou transatlantickou síť linek, kterou v létě rozšířil o nové pravidelné spojení do Raleigh Durhamu v Severní Karolíně.

Letiště Keflavík již v minulosti měl pravidelné lety do Detroitu. Zajišťovala je od roku 2018 islandská nízkonákladová aerolinie Wow Air, která však v březnu 2019 byla nucena z finančních důvodů náhle zastavit všechny své lety.

Pohled na centrum Detroitu z kanadského břehu řeky Detroit (foto: Michael Tighe/Wikimedia Commons - CC0 1.0)

Témata