Icelandair otevře v roce 2023 pravidelnou linku do Prahy

09.11.2022 - Česká republikaLetiště Praha dnes oznámilo, že v příští letní sezóně začne létat do Prahy nový dopravce. Letecká společnost Icelandair nabídne od června 2023 pravidelné spojení s islandským letištěm Keflavík. Nová linka bude provozována čtyřikrát týdně letounem Boeing 737 MAX 8.

Odlety z Prahy budou od 23. června 2023 každé úterý, čtvrtek, pátek a neděli ve 14:05 s příletem na mezinárodní letiště Keflavík v 16:00. Délka letu na Island bude 3 hodiny a 55 minut. V opačném směru jsou odlety z Keflavíku plánovány na stejné dny v 7:40 s příletem na ruzyňské letiště ve 13:15.

Boeing 737 MAX 8 v novém livery Icelandair (foto: Icelandair)

„Nové přímé spojení společnosti Icelandair podpoří nejen výjezdový cestovní ruch na Island, ale zejména další možnost ideálního přestupu do široké sítě letecké společnosti Icelandair v Severní Americe. Díky tomuto novému spojení předpokládáme další posílení cestovního ruchu mezi Českou republikou a Spojenými státy nebo Kanadou,“ řekl Jaroslav Filip, ředitel leteckého obchodu Letiště Praha.

„Jsme rádi, že můžeme do našeho rozsáhlého letního letového řádu přidat i Prahu. Jde o destinaci, která je známá uměním, kulturou a historií. Je to poprvé, co nabízíme pravidelné lety do Prahy, a vidíme velké příležitosti v pohodlných přestupech na naše lety do a ze Severní Ameriky. Můžeme tak zvýšit propojení mezi oběma trhy a zároveň propojit obyvatele Islandu a Prahy,“ uvedl Bogi Nils Bogason, ředitel společnosti Icelandair.

Jak bylo zmíněno, vedle samotných letů na Island je možné novou linku využít pro lety do Severní Ameriky s přestupem na letišti v Keflavíku. Společnost v příští letní sezóně bude létat do dvanácti destinací ve Spojených státech rozprostřených od východní po západní pobřeží a dále do tří měst v Kanadě. Návaznost letů do řady severoamerických destinací na linku z Prahy je na letišti v Keflavíku velmi dobrá s přestupem často okolo jedné hodiny.

Destinace Icelandair v Severní Americe (zdroj: Icelandair.com)

Témata