Green Airlines spouští prodej letenek z Groningenu, Paderbornu a Rostocku do cílů u Středozemního moře

29.05.2021 - EvropaNěmecký start-up Green Airlines se pokouší na německém a holandském trhu najít niku na trhu v podobě letecké obsluhy menších měst Groningen (cca 230.000 obyvatel), Paderborn (cca 150.000 obyvatel) a Rostock (cca 210.000 obyvatel). Původně spustil koncem března ve spolupráci s francouzkou leteckou společností Calair pravidelnou linku turbovrtulovým letadlem ATR z Paderbornu na ostrov Sylt. Linku spustil 26.3.2021 dokonce i přes všeobecnou nechuť k cestování z důvodu pandemie koronaviru. Později oznámil navázání spolupráce s německou společností German Airways a díky wetlease pronájmu jejich 2 letadel typu Embraer 190 nyní začal nabízet od začátku července z této trojice měst lety do letních turistických destinací u moře.

Z holandského Groningenu (CRQ) nabízí 1x týdně lety na letiště Faro (FAO, Portugalsko), 2x týdně na Ibizu (IBZ, Španělsko), 2x týdně na Korfu (CFU, Řecko) a rovněž 2x týdně na letiště Palma de Mallorca (PMI, Španělsko).

Z Paderbornu (PAD) k letům na pobřeží ostrova Sylt tak přibudou lety do řeckého Heraklionu (HER), Kosu (KGS), Rhodosu (RHO) a španělské Palmy de Mallorcy (PMI). Do všech destinací plánuje společnost 2 lety týdně, s výjimkou Kosu, který má plánován jen 1 let za týden.

Z Rostocku (RLG) je nabídka letů úplně stejná jako z Paderbornu. Neliší se ani destinace, ani četnost obsluhy, pouze časy odletů. Podle časů letů například do Mallorcy to vypadá na obsluhu ve tvaru W. Podle všech indícií bude v Paderbornu bude bázován Embraer German Airways, ten velmi časným ranním letem poletí do Palmy, odtud poletí do Rostocku, aby se otočkou v Palmě večer opět vrátil zpět do Paderbornu.

Cena jednosměrné letenky do středomořských destinací začíná zhruba okolo 160 eur za jednosměrnou letenku. Cena na které jednotlivé letenky začínají se může jemně lišit podle destinace a délky letu. V ceně letenky je 20kg kufr a 8kg příruční zavazadlo. Změna termínu letu je možná max. 3 dny před odletem za poplatek 50 eur. Green Airways umožňuje rovněž vrácení peněz při stornu letenky z důvodů na straně zákazníka - ovšem za 40% poplatek plus 20 eur.

Embraer 190 v barvách společnost German Airways, únor 2021 (autor: Vita8123, Wikimedia Commons, CC-BY-SA-4.0)

Štítky