German Airways končí také s lety pro Green Airlines na Sylt

03.08.2021 - EvropaV pondělí 2.8.2021 oznámila společnost German Airways, že s okamžitou platností přestává spolupracovat se společností Green Airlines. Současně German Airways připravuje proti Green Airlines právní kroky.

Důvody jsou nasnadě. Po té, co v polovině července stáhla společnost Green Airlines z prodeje lety z Groningenu, Paderbornu a Rostocku do destinací u Středozemního moře, zůstala společnosti v provozu pouze jedna linka, a to v trojúhelníku mezi Kolínem nad Rýnem, Paderbornem a Syltem. Pokusy o záchranu ostatních letů díky krátké spolupráci s bulharskou Alk Airlines a rumunskou Just Us Air skončily pro Green Airlines fiaskem. Oba balkánští dopravci uváděli jako důvod ukončení spolupráce špatnou platební morálku společnosti Green Airlines. Špatná platební morálka zřejmě stojí i za pondělním rozhodnutím German Airways přerušit s Green Airlines veškerou spolupráci.

Jak to bude dál s lety na Sylt není jasné. Green Airlines má v rezervačním systému dnes hlášku o tom, že nové rezervace letů během dnešního dne z důvodu odstávky systému nejsou možné a že rezervační systém bude k dispozici nejpozději zítra. Otázkou však je, zda Green Airlines dokáže German Airways narychlo se svojí nynější špatnou pověstí nahradit a zda současná situace neznamená spíš konec jednoho projektu virtuální aerolinky.


Embraer E190-100LR společnosti German Airways (zdroj: German Airways)

Témata