Gibraltar bude mít opět letecké spojení se Španělskem

28.03.2021 - EvropaBritská kolonie Gibraltar získá po letech opět letecké spojení se sousedním Španělskem. Nízkonákladová společnost Volotea totiž 2. července otevře sezónní linku ze severošpanělského Bilbaa do Gibraltaru. Nové spojení bude provozováno až do 8. října 2021 dvakrát týdně vždy v úterý a v pátek letounem Airbus A319 pro 156 cestujících

Výhled z vrcholu Gibraltarské skály směrem na sever k území Španělska. Vlevo nahoře ranvej místního letiště (foto: lutz6078/Pixabay)

„Věrni našemu poslání, chceme pokračovat v propojování malých a středně velkých měst,“ uvedl Carlos Muñoz, šéf společnosti Volotea.

Volotea dala novou linku již do prodeje. Ceny jednosměrných letenek začínají na 28 eurech. Členové klubu Megavolotea mohou letenky získat za ceny od 17,5 eur.

Ranvej gibraltarského letiště kolmo přetíná silnice do Španělska. Před přistáním nebo startem letadla spuštěné závory zastaví provoz aut (foto: Andrew Griffith/Wikimedia Commons - CC BY 2.0)

Poté, co v roce 2006 Španělsko a Velká Británie vyřešily své spory ohledně letiště v Gibraltaru a Španělsko umožnilo civilním letům do Gibraltaru přelety svého území, bylo rovněž otevřeno první letecké spojení mezi Španělskem a Gibraltarem. Společnost Iberia otevřela koncem roku 2006 na Gibraltar pravidelnou linku z Madridu. Spojení však bylo o necelé dva roky později z ekonomických důvodů ukončeno. Krátce mezi Gibraltarem a Madridem létaly také společnosti GB Airways a Ándalus Líneas Aéreas. Od roku 2009 žádné pravidelné letecké spojení mezi Gibraltarem a Španělskem neexistovalo.

Témata