Flotila dopravce Air Serbia se letos rozroste o 10 letadel

18.04.2024 09:55 - EvropaPodle serveru exyuaviation.com se má flotila dopravce Air Serbia letos rozrůst o deset letadel, a to formou kombinace pronájmu samotných letadel, stejně jako pronájmu letadel i s posádkami.

Prvním z nově přibyvších letadel je sto osmi místné letadlo Embraer E190 dopravce Bulgaria Air, které tento týden zahájilo lety pro Air Serbii na trasách z Bělehradu do Frankfurtu a Podgorice. Druhý Embraer E190 pronajatý od Bulgaria Air má i s posádkou přibýt v červnu. V červenci od Bulgaria Air přibydou další dva Embraery E195, které ovšem budou provozovat vlastní posádky dopravce Air Serbia. Na přelomu dubna a května v Bělehradě očekávají přílet pronajatého Airbusu A320 se 174 sedačkami, pronajatého rovněž od bulharského provozovatele. Další dvě letadla Boeing 737-800 se 189 sedačkami má již nyní Air Serbia v pronájmu od společnosti KlasJet a to i s jejich posádkami. Další letadlo typu Boeing 737-800 a tři další letadla A320 se 180 sedačkami má AirSerbia pronajato od GetJet Airlines. Tito dopravci nahradili pronajatá letadla řecké společnosti Marathon Airlines se kterou Air Serbia kvůli incidentu z letošního února rozvázala spolupráci.

Kromě těchto letadel má Air Serbia letos provozovat i tři nově pronajatá letadla ATR72-600. První z nich, s registrací YU-ASF, ve flotile Air Serbia v pořadí osmé letadlo ATR včera přistálo na letišti v Bělehradě. Je devět let staré a dříve létalo v Brazílii pro leteckou společnost Azul Airlines. Do flotily Air Serbia ještě mají přibýt i další dvě širokotrupá letadla A330-200 z nichž první má do Bělehradu dorazit v červenci a další na přelomu října a listopadu. Celkem má Air Serbia koncem roku provozovat čtyři dálková letadla typu Airbus A330-200. Flotila dopravce má koncem roku čítat 38 letadel. Očekává se, že nárůst počtu letadel flotily dopravce Air Serbia se má spíš odrazit formou zahušťování spojů na již zavedených destinacích než aby dopravce počítal s mohutnou expanzí na nová cílová letiště, což je přesně naopak než jak Air Serbia postupovala loni, kdy do své sítě začlenila rekordní počet nových destinací.

Airbus A330-200 v barvách dopravce Air Serbia, červen 2021 (autor: Anna Zvereva, Wikimedia Commons, CC-BY-SA-2.0)

Témata