Air Serbia bude létat i do Lisabonu a Tel Avivu. Plánuje i třetí dálkový Airbus A330-200.

20.02.2023 - EvropaLetecká společnost Air Serbia dál nepolevuje v oznamováních nových destinací, které hodlá ze své základny v Bělehradu obsluhovat. Minulý týden v tiskové zprávě oznámila, že od 15. dubna hodlá začít létat do Lisabonu. Létat se má 2x týdně letadlem Airbus A319, a to v úterky a soboty.

Dnes zase společnost ohlásila, že od 6.dubna bude také létat do Izraele, na letiště Ben Guriona u Tel Avivu. Lety z Bělehradu 3x týdně v úterky, čtvrtky a neděle má opět obsloužit letadlo Airbus A319.

Navíc podle serveru exyuaviation.com prohlásil generální ředitel Jiří Marek na konferenci New Air Gateway v Lublani, že Air Serbia má v plánu si pronajmout třetí dálkové letadlo Airbus A330-200. To by mohlo být k dispozici již na přelomu června a července. Air Serbia by s ním nejraději létala do čínských destinací jako je Šanghaj nebo Peking, protože oproti jiným konkurenčním evropským dopravcům může přelétávat přes Rusko. Teprve v druhé fázi by bylo zavedení třetí destinace v severní Americe, kam Air Serbia aktuálně létá pouze do New Yorku a od května nově i do Chicaga. Spekuluje se o Miami a o Torontu.

K agresivnímu růstu, do kterého se Air Serbia letos pustila (má naplánováno více než dvacet nových linek), pan Marek řekl: "Vždycky je tu riziko, ale otázkou je, co chcete dělat. Pokud sedíte na trhu, který podle prognóz IATA roste nejrychleji a který bude v budoucnu růst ještě rychleji, je růst jedinou cestou, jak přežít a využít historické možnosti v posílení své pozice." Letecká společnost Air Serbia zahájila letošní rok silně: v lednu odbavila 219 216 cestujících, což je o 20,1 % více než v lednu 2020, který předcházel pandemii.

Airbus A319 společnosti Air Serbia, leden 2014 (autor: John Taggart, Wikimedia Commons, CC-BY-SA-2.0)

Témata