Eurowings zahájil prodej letenek na nové linky z Prahy

22.06.2021 - Česká republikaNěmecká nízkonákladová společnost Eurowings dnes zahájila prodej letenek na své nové linky z Prahy, které zahájí na přelomu října a listopadu. Eurowings před necelými dvěma týdny oznámil, že se začátkem platnosti zimního letového řádu 2021/22 zřídí na pražském letišti základnu. Dnes společnost zveřejnila letový řád nových linek z Prahy a zároveň dala do prodeje letenky do jedenácti destinací.

Nové linky Eurowings z Prahy:

Atény - 2x týdně od 2. listopadu (úterý, sobota)
Barcelona - 4x týdně od 31. října (pondělí, středa, pátek, neděle)
Birmingham - 3x týdně od 1. listopadu (pondělí, středa, pátek)
Bristol - 3x týdně od 1. listopadu (pondělí, pátek, neděle)
Fuerteventura - 1x týdně od 31. listopadu (neděle), 2x týdně od 15. prosince (čtvrtek, něděle)
Kodaň - 6x týdně od 31. října (denně mimo soboty)
Malaga - 3x týdně od 4. listopadu (úterý, čtvrtek, sobota)
Milán-Malpensa - 6x týdně od 31. října (denně mimo soboty)
Tenerife - 1x týdně od 6. listopadu (sobota), 2x týdně od 15. prosince (středa, sobota)
Tel Aviv - 3x týdně od 1. listopadu (pondělí, středa, pátek)
Záhřeb - 1x týdně od 6. listopadu (sobota)

Oproti původnímu oznámení není v letovém řádu linka z Prahy do Stockholmu, naopak se v něm objevily linky do Bristolu a Záhřebu.

Airbusy A320 společnosti Eurowings (foto: Eurowings)

Při oznámení Eurowings o otevření nové základny byl tento krok všeobecně hodnocen tak, že německý dopravce chce zejména využít současnou situaci ČSA, které jsou od března v úpadku. Ze zveřejněného letového řádu je zřejmé, že Eurowings se zaměřují na vyplnění uvolněného místa ČSA jen z menší části a pouští se spíše do souboje se Smartwings. Jde o spoje do Malagy, na Kanárské ostrovy a Tel Avivu, tedy linky, na kterých má český dopravce silné postavení. Dále bude Eurowings na několika linkách konkurovat také irskému Ryanairu .

Ceny jednosměrných letenek na nové linky Eurowings z Prahy začínají na 764 korunách. Za tuto cenu lze rezervovat letenky do Bristolu, Kodaně a Milána v tarifu Basic, který zahrnuje let s pouze s příručním zavazadlem do 8 kilogramů. Vyšší tarif Smart pak za 1473 korun zahrnuje i zapsané zavazadlo do 23 kilogramů. Zajímavé jsou ceny Eurowings na Kanárské ostrovy. Na ostrovy Fuerteventura a Tenerife lze ve vybraných termínech pořídit zpáteční letenku v tarifu Basic za 2788 korun. Nejdražší jsou letenky z Prahy do Tel Avivu, které začínají na 4178 korunách za zpáteční letenku při letu s příručním zavazadlem.

Další rozšíření letů Eurowings z Prahy se očekává na jaře příštího roku, kdy společnost plánuje rozšířit svou základnu o další letadlo.

Štítky