Etihad Airways odkládají start linky do Vídně

18.04.2020 - EvropaLetecká společnost Etihad Airways plánovala zařadit Vídeň do své sítě 22. května 2020. V současné době pandemie koronaviru, kdy je paralyzována osobní letecká doprava, je zřejmé, že v původním termínu se zahájením letů nelze počítat. Arabský dopravce ve čtvrtek potvrdil, že otevření linky se posouvá na 1. července 2020.

Etihad Airways - Boeing 787-9 Dreamliner (foto: BriYYZ/Wikimedia Commons - CC BY-SA 2.0)

Etihad Airways oznámily otevření linky do Vídně začátkem března krátce před zaváděním mimořádných opatření v Evropě. Společnost původně počítala s tím, že od 22. května bude létat do Vídně čtyřikrát týdně s letounem Boeing 787-9 Dreamliner. Od 1. července do 31. srpna 2020 měla být linka provozována denně. Podle aktuálního letového řádu zveřejněného na webových stránkách Etihad Airways plán létat do Vídně v uvedeném období denně zůstal nezměněn.

Etihad Airways dosud pravidelnou linku do Vídně nikdy neprovozovaly. Rakouská metropole bude v pořadí 22. destinací společnosti v Evropě. V letech 2014-17 létala mezi Vídní a Abú Dhabí rakouská nízkonákladová společnost Niki.

Témata