Etihad Airways otevře linku do Vídně

09.03.2020 - Asie & AustrálieLetecká společnost Etihad Airways zahájí na jaře pravidelné lety do Vídně. Nová přímá linka z Abú Dhabí bude provozována čtyřikrát týdně letounem Boeing 787. Od 1. července do 31. srpna 2020 bude linka provozována denně. Od 1. září do 30. listopadu 2020 počítá blízkovýchodní dopravce s pěti lety týdně a od 1. prosince bude létat opět každý den.

Etihad Airways - Boeing 787 Dreamliner (foto: Etihad Airways)

Etihad Airways nasadí na všech na všechny lety Boeing 787-9 Dreamliner, který bude létat v konfiguraci pro 290 cestujících ve dvou třídách. V business class bude k dispozici 28 komfortních sedadel, v ekonomické třídě dalších 262 míst.

„Vídeň je největší trh, který dosud nebyl obsluhován přímou linkou z Abú Dhabí. S touto novou linkou vzroste počet evropských destinací pro cestující na 22. Rakousko je pro Spojené arabské emiráty důležitým partnerem v obchodu a cestovním ruchu. Nové spojení umožňuje nám profitovat z rostoucí poptávky po obchodních a turistických cestách mezi oběma zeměmi,“ uvedl Robina Kamark, obchodní ředitel Etihad Aviation Group.

Business class Etihad Airways nazývaná Business Studio (foto: Etihad Airways)

Naposledy létala mezi Vídní a Abú Dhabí v letech 2014-17 rakouská letecká společnost Niki. Linka byla provozována denně letounem Airbus A320.

Témata