Emirates začnou v červnu létat do Izraele

15.03.2022 - Asie & AustrálieV dnešním tiskovém prohlášení oznámila společnost Emirates, že od 23.června začne létat do Izraele, na letiště Ben Gurion v Tel Avivu. Původně chtěla společnost Emirates otevřít tuto linku již loni v prosinci, avšak kvůli tehdejšímu šíření varianty omikron a kvůli strachu z její nakažlivosti tak spuštění linky nakonec odsunula. Na lince z Dubaje bude létat letadlem Boeing 777-300ER, které zákazníkům nabídne 8 míst první třídy, 42 míst v obchodní třídě a 304 sedaček v ekonomické třídě.

Odlet je plánován z Dubaje v 15:50 místního času, nazpět z Tel Avivu je plánován odlet v 19:55 a přílet do Dubaje o půlnoci. To zákazníkům z Izraele umožní pohodlný přestup na návazné spoje do populárních destinací v jihovýchodní Asii jako je Thajsko, Maledivy, Srí Lanka, Filipíny, destinace v Indii, ale třeba i Jižní Africe a USA.

Adnan Kazim, obchodní ředitel společnosti Emirates neopomenul zdůraznit, že nová linka je možná především díky vzájemným předchozím vstřícným krokům politiků obou zemí. V srpnu 2020 totiž zrušil prezident Spojených arabských emirátů (SAE) dekretem tamní zákon, který nařizoval mnohaletý bojkot Izraele. Obě země tak mohou od té doby mezi sebou obchodovat a uzavírat finanční dohody. SAE se tak po Egyptu a Jordánsku staly třetím arabským státem s plnohodnotnými diplomatickými styky s Izraelem.

Od nové přímé linky lze očekávat, že přispěje k čilejší obchodní výměně mezi oběma zeměmi, a to jak díky možnosti snadné cesty za svými obchodními partnery, ale také zejména díky kapacitě 20 tun přepravy zboží na každém z připravovaných letů.

Boeing 777-300ER společnosti Emirates (zdroj: Media kit společnosti Emirates)

Témata