Emirates SkyCargo a Air Canada Cargo rozšíří spolupráci

19.02.2023 - Asie & AustrálieEmirates SkyCargo a Air Canada Cargo uzavřely memorandum o porozumění s cílem rozšířit spolupráci obou dopravců. Memorandum přináší iniciativy, mezi něž patří rozšíření interliningu u nákladních linek či dohoda o blokovém prostoru. Cílem je nabídnout zákazníkům obou leteckých společností přístup k větší kapacitě v kombinované globální síti.

Memorandum o porozumění navazuje na strategické obchodní partnerství obou leteckých společností oznámené v loňském roce. K uzavření memoranda došlo v sídle společnosti Emirates, kde je podepsali Nabil Sultan, senior viceprezident divize Emirates pro nákladní dopravu, a Matthieu Casey, obchodní ředitel společnosti Air Canada Cargo.

(foto: Emirates)

Emirates SkyCargo bude mít díky spolupráci s Air Canada Cargo přístup do více než 60 měst v Kanadě. Společnost Air Canada Cargo bude mít na oplátku přístup k distribuční síti Emirates SkyCargo jak prostřednictvím prostor na pravidelných osobních letech společnosti Emirates do více než 140 světových destinací, tak ke kapacitě jedenácti výhradně nákladních letadel.

Od oznámení strategického partnerství v roce 2022 zavedly Emirates a Air Canada na linkách pro cestující code-sharing, který zahrnuje 46 destinací v Severní Americe, na Blízkém východě, v Asii a Africe. Rovněž zahájily partnerství v rámci věrnostních programů Skywards a Aeroplan, který umožňuje cestujícím získávat a využívat míle a body na všech letech provozovaných společnostmi Emirates a Air Canada.

Témata