Emirates se na podzim vrátí do australského Adelaide

07.02.2024 13:57 - Asie & AustrálieLetecká společnost Emirates včera oznámila obnovení letů z Dubaje do Adelaide. Pravidelná linka bude obnovena 28. října a provozována denně s letadly Boeing 777-200LR. Na palubě každého letu bude k dispozici 302 míst, přičemž 38 sedadel bude v Business Class a 264 sedadel v ekonomické třídě. Kapacita na letech mezi Dubají a Adelaide bude více než 4200 míst.

Obnovením letů Emirates reagují na rostoucí poptávku po letech do australského státu Jižní Austrálie. Návrat spojení je také důležitým milníkem pro letiště v Adelaide i samotnou Jižní Austrálii. Emirates budou jedinou blízkovýchodní leteckou společností provozující pravidelné lety do Adelaide. Komise pro cestovní ruch Jižní Austrálie odhaduje, že přímé lety Emirates ročně vygenerují příjmy v hodnotě více než 62 milionů dolarů a vytvoří více než 315 pracovních míst v sektoru cestovního ruchu.

Zleva Brenton Cox, ředitel letiště v Adelaide, Barry Brown, viceprezident divize Australasia společnosti Emirates, a Peter Malinauskas, premiér státu Jižní Austrálie (foto: Emirates)

Obnovení letů Emirates do Adelaide představuje významný milník pro nastartování turistického ruchu našeho státu, který je klíčový pro spojení s tradičně silnými evropskými trhy Jižní Austrálie, ale také s Velkou Británií, Blízkým východem, Indií a východním pobřežím USA,“ uvedla Zoe Bettisonová, jihoaustralská ministryně pro cestovní ruch.

Vedle cestujících je také důležitá přeprava nákladu. Na každém letu bude k dispozici nákladní kapacita o objemu 14 tun, což je 196 tu nákladu týdně. Odhaduje se, že hodnota zboží by se mohla vyšplhat až na 98 milionů dolarů ročně.

Emirates začaly létat do Adelaide v roce 2012. Po vypuknutí celosvětové pandemie koronaviru byly lety přerušeny. K obnovení spojení tak dojde po více než čtyřech letech. Do 1. prosince, kdy Emirates obnoví i druhou denní linku do Perthu, bude společnost nabízet 77 letů týdně z Austrálie. Týdenní kapacita společnosti na linkách z a do Austrálie bude 68 tisíc sedadel týdně. Tím se Emirates vrátí ke své kapacitě před pandemií.

Témata