Emirates přidají na podzim další lety do evropských destinací, včetně Vídně a Prahy

26.08.2021 - EvropaLetecká společnost Emirates oznámila navýšení frekvencí letů na evropská letiště. Nejvíce dalších letů do Dubaje získají letiště v Birminghamu, Barceloně, Bruselu, Curychu, Dublinu, Hamburku, Londýně, Lisabonu, Madridu, Mnichově a Římě.

Nejčastěji budou Emirates po navýšení frekvencí na podzim létat do Londýna, na letiště Heathrow. Od října to bude rovnou šest letů denně, z toho pět letů denně bude obsluhováno Airbusem A380 a jeden let denně Boeingem 777. Třikrát denně bude společnost létat do Paříže, dvakrát denně bude obsluhovat Birmingham, Frankfurt a Moskvu. Na podzim rovněž plánují Emirates obnovit lety do anglického Newcastlu. Na severovýchod Anglie má létat od 15. října celkem čtyřikrát týdně Boeing 777. Co se týká našich končin, jeden let týdně přidá společnost od října i do Prahy a dvě rotace týdně přidají Emirates od listopadu do Vídně.

Airbus A380 společnosti Emirates, leden 2013 (foto: Maarten Visser, Wikimedia Commons, CC-BY-SA-2.0)

Aktuálně Emirates létají do Prahy šestkrát týdně, v pondělí, úterý, ve středu, v pátek a v sobotu je odpolední odlet z Prahy plánován na 15:55, přílet do Dubaje v 23:50, v neděli je plánován večerní odlet z Prahy ve 21:35 a přílet do Dubaje druhý den v 05:30 tamního času. Od října má nově přibýt večerní odlet též ve čtvrtky a Emirates tak budou obsluhovat Prahu sedmi lety týdně. Od listopadu mají být všechny lety sjednoceny na odpolední odlety a Emirates plánují létat do Prahy denně. Podle plánu má všechny "pražské" lety obsluhovat Boeing 777.

Z Vídně nyní Emirates létají sedmkrát týdně - v pondělí, úterý, středy, pátky a soboty odlétá odpolední letadlo z Vídně v 15:30, přílet do Dubaje má ve 23:05. V soboty a čtvrtky létá z Vídně noční spoj s odletem ve 22:40 a příletem v 06:15. Na obsluhu všech spojů je plánován Airbus A380. Od listopadu přidají Emirates v pátky a neděle k odpolednímu spoji i večerní spoj a Vídeň tak bude společnost obsluhovat devětkrát týdně. Na odpolední rotace je stále plánován Airbus A380, večerní budou změněny na menší Boeing 777.

Témata