Emirates opět pozastavují lety do Nigérie

04.11.2022 - AfrikaDubajská letecká společnost Emirates opět pozastavila lety do Nigérie s odvoláním na nemožnost přesunout finanční prostředky získané za prodej letenek z největší africké ekonomiky. Naposledy přerušila lety do Nigérie ze stejného důvodu na několik dní počátkem září. Emirates létaly do Nigérie do největšího města země - Lagosu, bývalého hlavního města a také do současného hlavního města Abuja, které se nachází zhruba uprostřed země.

Nigérie se potýká s velkým nedostatkem dolarů, což nutí mnoho občanů a podniků hledat devizy na černém trhu, kde místní měna naira postupně oslabuje. Mluvčí společnosti Emirates uvedl, že se letecká společnost zúčastnila několika jednání s nigerijskou vládou a navrhla způsoby, jak odstranit nedoplatky blokovaných finančních prostředků. Tato jednání ovšem nevedla k cíli požadovaného společností Emirates - k přesunutí alespoň 80% prostředků na účtech Emirates z nigerijské měny do konvertibilní měny nejpozději do konce října.

Proto se společnost Emirates rozhodla pozastavit veškeré lety z/do Nigérie od 29.října 2022 do té doby, dokud nebude problém vyřešen a hlavně dokud nebude nalezeno systematické řešení tohoto problému.

terminál letiště Murtaly Muhammeda v Lagosu, prosinec 2006 (autor: Kenneth Iwelumo, Wikimedia Commons, GFDL-1.2)

Témata