Emirates částečně obnovují lety do Lagosu

13.09.2022 - AfrikaVe středu 31. srpna společnost Emirates naposledy vypravila svůj pravidelný let z Dubaje do Lagosu. Další plánované lety do největšího nigerijského města společnost zrušila, protože nedostala peníze za prodané letenky v Nigérii v konvertibilní měně. Také lety do hlavního města Abuja společnost Emirates již od začátku tohoto měsíce neprovozuje.

Tuto neděli však nigerijská centrální banka část zadržených peněz společnosti Emirates vyplatila v konvertibilní měně. Emirates se tak rozhodly lety do Nigérie částečně obnovit. Od 14. září budou létat čtyřikrát týdně na lince do Lagosu. Lety do Abujy nebudou zatím obnoveny.

Čtyři lety týdně jen do Lagosu je totiž výrazně méně, než Emirates provozovaly před pozastavením letů platnému od 1. září. V srpnu společnost vypravovala do Lagosu 11 letů týdně a do hlavního města Abuja dalších pět letů týdně. Emirates tak zřejmě vyčkávají, jak se přístup Nigerie vůči zahraničním leteckým dopravcům dále bude vyvíjet včetně možnosti směny a převodu peněz utržených za prodej letenek do zahraničí.

Letadla společnosti Emirates na mezinárodním letišti v Dubaji, prosinec 2016 (foto: Tony Hisgett, Wikimedia Commons, CC-BY-2.0)

Témata