Emirates obnoví linku do Mexico City s mezipřistáním v Barceloně

28.04.2021 - Asie & AustrálieLetecká společnost Emirates oznámila, že od 2. července 2021 obnoví lety do Mexico City s mezipřistáním v Barceloně. Linka bude provozována čtyřikrát týdně letounem Boeing 777-200LR, který nabídne 38 sedadel v business class a 264 míst v ekonomické třídě.

Obnovené letecké spojení Dubaj - Barcelona - Mexico City tak nabídne opět mexickým cestujícím letět do Evropy, Dubaje či dalších destinací Emirates v Indii a jihovýchodní Asie. Linka rovněž umožní přepravu carga a podpoří mexický vývoz včetně exportu ovoce, automobilových dílů a zdravotnických potřeb.

Boeing 777-200LR před přistáním v mexickém hlavním městě Mexico City (foto: Emirates)

V průběhu pandemie koronaviru pokračovala v letech do Mexico City nákladní divize Emirates SkyCargo. Svými cargo letouny pomohla tato společnost zásobovat Mexiko potřebným zdravotnickým materiálem, ochrannými pomůckami a vakcínami.

Emirates zahájily pravidelné lety do Mexico City přes Barcelonu v prosinci 2019. Stalo se tak po několika odkladech poté, co mexické úřady nejdříve nechtěly dát Emirates práva k letům mezi Mexikem a Španělskem a poté přidělily sloty jen na tři lety týdně. Nakonec se však Emirates podařilo získat potřebná povolení pro denní provoz linky.

Ekonomická třída v Boeingu 777-200LR společnosti Emirates (foto: Emirates)

Mexiko je obecně velmi oblíbená destinace pro dovolenkové i obchodní cesty a vyhledávaným místem zejména pasažéry ze Spojených arabských emirátů, Španělska, Pákistánu, Singapuru, Egypta a Libanonu. Mexiko je také domovem řady komunit z Blízkého východu, které mohou nyní opět využít obnovenou linku pro cestu do původní vlasti.

Témata