Emirates zrušily plány na linku do Mexika

25.09.2018 - Asie & AustrálieLetecká společnost Emirates se rozhodla neotevřít svou novou dálkovou linku do Mexico City s mezipřistáním v Barceloně. Společnost oznámila plány na toto nové spojení letos v březnu poté, co získala od španělských úřadů tzv. pátou svobodu pro lety mezi Barcelonou a Mexico City. To by jí umožňovalo prodávat letenky i na úsek mezi mexickým hlavním městem a katalánskou metropolí.


Emirates - Boeing 777-300ER (foto: Emirates)

Plány na novou linku se staly trnem v oku pro společnost Aeromexico, která využila svého vlivu a začala lobbovat u mexických úřadů, aby Emirates nedaly práva k letům do Mexika. Společnost Aeromexico zároveň oznámila, že sama bude od listopadu létat mezi Mexico City a Barcelonou. Mexické úřady nakonec Emirates udělily potřebná povolení k zahájení letů. Aeromexico na to zareagovalo zrušením oznámené linky do Barcelony.

K dalšímu obratu došlo v těchto dnech, kdy Emirates oznámily zrušení plánů na otevření linky do Mexika. Důvodem je to, že mexické úřady nepřidělily Emirates sloty pro lety každý den, ale jen tři lety týdně. Podle Emirates by linka za těchto podmínek nebyla životaschopná vzhledem k potřebným investicím a negativnímu dopadu na konektivitu a pohodlí cestujících.

Emirates se dlouhodobě snaží expandovat do zemí Latinské Ameriky. První destinací se v roce 2007 stalo brazilské São Paulo, v roce 2012 společnost zavedla pravidelné lety do Rio de Janeira a Buenos Aires. V letošním roce Emirates zahájily pravidelné lety do Chile. Linka do Santiaga de Chile je provozována s mezipřistáním v São Paulu. Naopak společnost nakonec nezahájila lety do Panamy, které ohlásila v roce 2015. Linka měla být provozována bez mezipřistání letounem Boeing 777-200LR.

Štítky