Emirates a Batik Air Malaysia uzavřely dohodu o code-sharingu

26.10.2023 13:59 - EvropaLetecké společnost Emirates a Batik Air Malaysia tento týden oznámily uzavření dohody o code-sharingu, která umožní cestujícím umožní lety do pěti malajských měst a tří regionálních míst v jihovýchodní Asii obsluhovaných společností Batik Air, a to prostřednictvím přestupu na mezinárodním letišti v Kuala Lumpur.

„Toto partnerství má potenciál posílit roli Malajsie jako hlavní brány do regionu. Věříme, že díky němu dojde k nárůstu provozu na letišti v Kuala Lumpur, zejména k usnadnění spojení do regionálních destinací,“ ocenil novou spolupráci Anthony Loke, ministr dopravy Malajsie.

Slavnostní podpis dohody o code-sharingu mezi Emirates a Batik Air Malaysia (foto: Emirates)

Kód společnosti Emirates by se konkrétně měl objevit na letech Batik Air z Kuala Lumpur do Penangu, Kuchingu, Kota Kinabalu, Langkawi, Johor Bahru, Denpasaru, Jakarty a Singapuru. Díky code-sharingové dohodě bude moci cestující Emirates letět do těchto destinací s využitím jedné letenky a jednotné zavazadlové politiky.

Emirates létají do Malajsie od roku 1996 a v současné době provozuje 21 letů týdně do Kuala Lumpur s letadly Boeing 777 a Airbus A380. V současnosti mají Emirates již 30 code-sharových partnerů. V loňském roce uzavřely Emirates dohodu o sdílení kódů se sesterskou indonéskou společností Batik Air.

Společnost Batik Air Malaysia byla založena v roce 2012 jako Malindo Air. Malajská aerolinie spadající pod Lion Air Group chtěla konkurovat zejména expandující AirAsia. V roce 2017 Malindo Air jako první letecká společnost na světě uvedla do komerčního provozu Boeing 737 MAX. Vloni v dubnu došlo ke změně názvu na Batik Air Malaysia. Společnost v současnosti provozuje 8 letadel ATR 72-600, 26 Boeingů 737-800 a MAX 8 a 2 Airbusy A330-200. Batik Air Malaysia lze označit za hybridního dopravce, který nabízí nízké ceny letenek a zároveň poskytuje vyšší standard služeb.

Témata