El Al zrušil všechny lety do Itálie

29.02.2020 - Asie & AustrálieLetecká společnost El Al Israel Airlines zrušila ve čtvrtek všechny své lety do Itálie. Stalo se tak jen několik hodin poté, co linkou LY382 z Milána do Tel Avivu přiletěl Izraelec infikovaný koronavirem. Izraelské ministerstvo zdravotnictví nařídilo všem cestujícím 14tidenní karanténu. El Al poté zrušil až do poloviny března všechny lety z Tel Avivu do Benátek, Milána-Malpensy, Neapole a Říma. Izraelský dopravce operoval do Itálie 27 letů týdně.

Boeing 737-800 společnosti El Al Israel Airlines na mezinárodním letišti v Tel Avivu (foto: Raimond Spekking/Wikimedia Commons - CC BY-SA 4.0)

El Al dále zastavila lety na své dálkové lince do Bangkoku do 27. března 2020. Důvodem je výrazný pokles poptávky po letech do Thajska. Společnost rovněž odložila zahájení provozu nové dálkové linky z Tel Avivu do Tokia na 4. dubna 2020. Cestujícím dotčeným letů nabízí El Al plnou refundaci letenek nebo změnu rezervací na pozdější termíny.

Společnost očekává, že kvůli epidemii koronaviru poklesnou její příjmy mezi lednem a dubnem o 50-70 milionů dolarů. Tento odhad však nepočítá s dopady výzvy místního ministerstva zdravotnictví, které ve středu vyzvalo Izraelce, aby zvážili své cesty do zahraničí.

Témata