El Al končí s lety do Varšavy, Bruselu a Toronta

27.06.2022 - Asie & AustrálieSpolečnost El Al Israel Airlines se rozhodla v zimní sezóně zrušit tři dlouhodobě provozované destinace. Od začátku zimního letového řádu platného od 30. října 2022 zastaví pravidelné lety z Tel Avivu do Varšavy, Bruselu a Toronta. Izraelský dopravce tak zcela přestane pravidelně létat do Polska a Kanady. Do Belgie budou pokračovat nákladní lety směřující do Lutychu.

Opatření izraelský dopravce zdůvodnil tím, že se snaží přizpůsobit síť linek poptávce po pandemii Covid-19. Izraelský deník Haaretz však uvedl, že linky jsou zrušeny kvůli nedostatků pilotů a letadel.

Boeing 787-9 izraelské společnost El Al v retro livery (foto: Adam Moreira/Wikimedia Commons - CC BY-SA 4.0)

Podle izraelského serveru Globes by ukončení letů do Toronta mohlo El Al umožnit otevření dálkové linky do Tokia, se kterou se počítalo již před vypuknutím pandemie Covid-19. Dalšími dříve plánovanými novými destinacemi byl Dublin a Düsseldorf.

Do budoucna by se chtěla společnost El Al zaměřit na budování hubu na letišti v Tel Avivu, ve kterém by cestující přestupovali na další lety. To by dnes ztrátové společnosti mělo přinést nové pasažéry a další příjmy. Současný model izraelského národního dopravce je založen na point-to-point přepravě.

Témata