EasyJet nebude nakonec létat do Vídně ani letos v zimě

18.09.2022 - EvropaLetecká společnost easyJet stáhla z rezervačního systému lety mezi Berlínem a Vídní, které měly být obnoveny se začátkem zimního letového řádu. Dnes na tento fakt upozorňuje rakouský server aviation.direct. Ještě v polovině srpna byly 4 lety týdně od konce října mezi Vídní a Berlínem v rezervačním systému easyJetu v prodeji, .

EasyJet se začátkem letošního letního letového řádu se totiž úplně stáhl z Vídně, kam ještě loni v zimě létal z Amsterdamu, Basileje a Berlína. Důvodem stažení společnosti z Vídně je zřejmě tamní cenová válka zejména mezi dominantním dopravcem Austrian Airlines a nízkonákladovou konkurencí v čele s Ryanairem a společností Wizz Air.

Stažení easyJetu z trasy Vídeň-Berlín tak náramně vyhovuje Austrianu, který na této trase létá převážně Airbusy A320 dokonce 7x denně. Jedinou konkurencí tak Austrianu na této relaci zůstává železnice. Nejrychlejší spojení rychlovlakem ICE přes Norimberk zvládne celou trasu za necelých 8 hodin jízdy. Ovšem zase je to cesta mezi centry obou měst. Alternativní, vzdálenostně kratší železniční trasa přes Prahu, trvá Railjetům nejméně o hodinu déle.

Airbus A319 společnosti EasyJet Europe s rakouskou registrací OE-LKD, leden 2018 (autor: Anna Zvereva, Wikimedia Commons, CC-BY-SA-2.0)

Témata