EasyJet se na podzim pravděpodobně vrátí do Vídně

17.08.2022 - EvropaNízkonákladová aerolinie easyJet v současnosti do Vídně vůbec nelétá. Společnost nejdříve během pandemie Covid-19 výrazně omezila svou nabídku letů do rakouské metropole, aby se z ní kompletně stáhla koncem března. To bylo paradoxní zejména proto, že easyJet si vybral za sídlo své evropské pobočky easyJet Europe Vídeň.

Nyní podle německého leteckého serveru Aerotelegraph plánuje easyJet návrat do rakouského hlavního města. Společnost totiž do rezervačního systému nahrála lety z Berlína do Vídně. Linka má být k dispozici od začátku platnosti zimního letového řádu a být provozována čtyřikrát týdně. Přestože na lety do Vídně si lze rezervovat letenky, easyJet oficiálně zahájení letů zatím nepotvrdil.

(ilustrační foto: easyJet)

V minulosti se easyJet řadil k významným dopravcům na vídeňském letišti. V roce 2019 tato aerolinie na linkách z a do Vídně přepravila celkem 1,23 milionu cestujících a byla tak pátou největší leteckou společností na Schwechatu. V roce 2020 počet cestujících easyJet ve Vídni klesl na 210 tisíc a vloni to bylo necelých 120 tisíc.

Témata