ČSA po deseti letech obnovily lety na Heathrow

25.06.2020 - Česká republikaČeské aerolinie (ČSA) od dnešního dne opět létají do Londýna. Společnost dnes téměř po desetileté přestávce obnovila své lety na londýnské letiště Heathrow.

ČSA - Airbus A319 registrace OK-REQ (foto: ŠJů/Wikimedia Commons - CC BY-SA 3.0)

Na zahajovací let České aerolinie nasadily Airbus A319 registrace OK-REQ. Letoun odletěl z ruzyňského letiště v 11:40 a na londýnském Heathrow přistál po 94 minutách letu ve 12:23 místního času. Podle mluvčí Smartwings je zatím větší zájem o let z Velké Británie do Česka než v opačném směru, uvedla Česká televize.

Novou linku ČSA z Prahy do Londýna-Heathrow před necelým měsícem oznámil generální ředitel Smartwings Roman Vik. Zahájení letů umožnilo překvapivé získání slotů na Heathrow. Společnost nekomentovala, jakým způsobem sloty získala.

Trasa zahajovacího letu z Prahy do Londýna-Heathrow, jak je zaznamenal server Flightradar24 (zdroj: Flightradar24)

ČSA ukončily své pravidelné lety do Londýna v roce 2010 s koncem platnosti letního letového řádu. Rozhodnutí o ukončení linky na Heathrow bylo součástí restrukturalizačního plánu tehdejšího managementu. V rámci tohoto plánu společnost odprodala své sloty na Heathrow, podle serveru iDnes.cz společnosti British Airways za 400 milionů Kč.

Témata