ČSA zařadí do své sítě opět Londýn, budou létat na Heathrow

28.05.2020 - Česká republikaČeské aerolinie (ČSA) po deseti letech začnou opět létat na londýnské letiště Heathrow. O překvapivé novince informoval včera v rozhovoru pro CNN Prima News generální ředitel Smartwings Roman Vik. Otevření linky umožní slot na Heathrow, který podle Vika získaly Smartwings. Po letech obnovená linka ČSA z Prahy do Londýna-Heathrow bude provozována od 25. června 2020 každý den.

ČSA - Boeing 737-800 (foto: Olivier Cabaret/Wikimedia Commons - CC BY 2.0)

Prodej letenek na novou linku zatím nebyl zahájen. Vik v rozhovoru upozornil, že linka bude zahájena, pokud to epidemiologické podmínky ve Velké Británii dovolí.

ČSA ukončily pravidelné lety do Londýna ke konci letního letového řádu 2010, když se v rámci tehdy prováděné restrukturalizace zcela stáhly z Velké Británie. Server iDnes.cz v roce 2010 uvedl, že od ČSA koupila sloty za zhruba 400 milionů Kč společnost British Airways. Prodej slotu na Heathrow byl součástí výprodeje majetku ČSA tehdejším managementem.

Vedle Heathrow létaly v minulosti ČSA také na londýnské letiště Stansted. Linka však byla kvůli silné konkurenci nízkonákladových aerolinií ukončena již v roce 2007.

Smartwings na jaře 2015 zahájily pravidelné lety na londýnské letiště Gatwick. Linka byla zprvu provozována čtyřikrát týdně, později každý den. Vloni na podzim společnost lety na zimní sezónu přerušila.

Štítky