Condor zavede business class na evropských linkách

24.12.2019 - EvropaNěmecká letecká společnost Condor nabídne cestujícím od letního letového řádu 2020 krátkých a středních linkách business class. Dosud byla k dispozici tato třída pouze na dálkových letech. Společnost rovněž zavede tarif Economy Best, který zahrnuje všechny příplatkové produkty v této třídě. Širší nabídkou produktů chce aerolinie získat nové zákazníky po krachu mateřské firmy Thomas Cook.

Business class společnosti Condor (foto: Condor)

Cestující business class budou mít před letem přístup do salonku, odbavené zavazadlo může mít až 30 kg a na palubu letadla si budou moci vzít až dvě zavazadla do 16 kg. Dále společnost přepraví zdarma sportovní vybavení (1 kus do 30 kg, například golfové hole, lyže, surf, potápěčské vybavení a další). Přestože Condor nemá na evropských letech jiná sedadla než v ekonomické třídě, budou mít cestující business class o něco více prostoru, poněvadž společnost nebude obsazovat prostřední sedadlo. Součástí nabídky je samozřejmě občerstvení a nápoje během letu zdarma.

Condor - Airbus A320 (foto: Condor)

Další novinkou je rozšíření tarifů v ekonomické třídě. Cestující si budou moci v této třídě rezervovat letenky v tarifech Light, Classic a nově také v Economy Best. Light tarif zahrnuje jen přepravu s příručním zavazadlem, Classic pak se zapsaným zavazadlem. Nově zavedený tarif Economy Best obsahuje všechny volitelné nabídky, které si cestující tarifů Light a Classic mohou dokoupit. Jedná se o výběr místa v letadle, jídlo a nápoje v letadle a prioritní nástup. Cestující s tímto tarifem si budou moci odbavit zavazadlo až do 25 kg (o 5 kg více oproti Classic) a vzít si na palubu příruční zavazadlo do 10 kg (o 2 kg oproti Classic).

Je zřejmé, že s touto rozšířenou nabídkou chce Condor zaujmout celou škálu cestujících, od těch, kteří chtějí co nejnižší cenu až po ty, jež hledají vyšší komfort, za který jsou si ochotni připlatit. Výkonný ředitel aerolinie Ralf Teckentrup uvedl, že touto novou nabídkou Condor splňuje přání svých cestujících zvolit si produkt při cestě na dovolenou podle svých osobních potřeb.

Štítky