Condor se vrací do New Yorku, bude konkurovat Lufthanse

30.09.2021 - EvropaNěmecká společnost Condor bude od 11. listopadu 2021 opět létat transatlantické lince z Frankfurtu nad Mohanem do New Yorku-JFK. Obnovení linky bylo oznámeno poté, co Spojené státy ohlásily zrušení cestovních omezení pro občany EU a některých dalších států. Linka bude provozována pětkrát týdně s odlety z Frankfurtu vždy v pondělí, ve čtvrtek, v pátek, sobou a v neděli. Condor naposledy létal do New Yorku-JFK v letní sezóně 2019.

Condor - Boeing 767-300ER (foto: Condor)

Dálkové lety mezi Frankfurtem a New Yorkem tradičně provozuje také Lufthansa. Ta v současnosti na nich létá denně a od podzimu plánuje navýšení kapacity na dva lety denně. Na lince z Frankfurtu do JFK si tak budou od listopadu opět konkurovat dva němečtí dopravci. Lufthansa rovněž obsluhuje pravidelnou linkou Newark. Mezi tímto letiště a Frankfurtem létá také americká společnost United Airlines.

„Po oznámení nových nekomplikovaných příjezdových pravidel do USA pro plně očkované občany EU se poptávka po letech do USA více než zdvojnásobila. Vidíme jasně, že poptávka po cestách do Severní Ameriky je mezi našimi zákazníky obrovská. A v USA pravděpodobně není oblíbenější destinace než New York,“ uvedl Ralf Teckentrup, ředitel společnosti Condor.

Upoutávka na linku do New Yorku zveřejněná na sociálních sítích (foto: Condor)

Condor nyní létá čtyřikrát týdně do Seattlu na západním pobřeží USA, odkud mohou cestující pokračovat návaznými lety Alaska Airlines do více než 30 destinací. V září Condor po otevření hranic Kanady obnovil své lety do této země. Nyní společnost létá do Halifaxu a Toronta. Díky spolupráci s WestJet mohou cestující pokračovat do dalších destinací v Kanadě.

Před vypuknutím pandemie koronaviru společnost Condor létala do deseti destinací v USA. Vedle New Yorku to byly města Anchorage, Baltimore, Las Vegas, Minneapolis, New Orleans, Phoenix, Pittsburg, Portland a Seattle.

Témata