Condor přidává exotickou destinací: Los Cabos na mexickém Baja California

21.02.2024 01:26 - EvropaNěmecká dovolenková aerolinie Condor včera oznámila otevření linky do zajímavé turistické destinace na pacifickém pobřeží Mexika. Od 3. listopadu začne létat z Frankfurtu do Los Cabos. Nová linka bude provozována dvakrát týdně letadly Airbus A330neo. Odlety z Frankfurtu budou každou středu a neděli.

Condor bude jedinou evropskou leteckou společností, která bude do Los Cabos létat. Letovisko na jižním cípu poloostrova Baja California bude druhou destinací společnosti v Mexiku. Nyní Condor létá jen do Cancúnu na poloostrově Yucatán, který leží na jihovýchodě Mexika.

Fotografie zveřejněná společností Condor spolu s oznámením o otevření linky do Los Cabos (foto: Condor)

Prodej letenek na novou linku do Los Cabos byl zahájen včera na webu Condoru. Letenky jsou rovněž nabízeny prostřednictvím dalších distribučních kanálů. Podle tiskové zprávy stojí letenky v obou směrech od 350 eur (8880 korun). V době vydání článku byly nejlevnější zpáteční letenky z Německa k dispozici od 804 eur (20410 korun). Jedná se o však letenky ve tarifu Economy Light, který zahrnuje přepravu pouze malého příručního zavazadla do osmi kilogramů. Zpáteční letenky v ekonomické třídě s odbaveným zavazadlem do 20 kilogramů lze rezervovat za ceny od 908 eur (23049 korun). Premium Economy je k dispozici od 1284 eur (32590 korun) a Business Class od 1908 eur (48430 korun).

Terminál pro cestující na letišti Los Cabos International (foto: Cristo Vlahos/Wikimedia Commons - CC BY-SA 4.0)

„Los Cabos je pro mnoho Němců zcela na vrcholu ‚bucket listu‘ a také Condor ho má na seznamu již delší dobu. Lety na atraktivní pacifické pobřeží jsou možné díky zařazení nového Airbusu A330neo do flotily,“ řekl Jens Boyd, obchodní ředitel společnosti Condor. Ředitel Los Cabos Tourism Board uvedl, že snahy o otevření této linky začaly již v roce 2019, nicméně vše přerušila pandemie koronaviru. Nedávno se podařilo jednání obnovit a včera oznámit zahájení letů. Pro mezinárodní letiště Los Cabos bude nová linka významným milníkem, což potvrdil Raúl Revuelta Musalem, výkonný ředitel společnosti Pacific Airport Group (GAP), která letiště provozuje. Letiště Los Cabos nyní má jen vnitrostátní linky a mezinárodní linky směřující do Spojených států a Kanady. Linka Condoru bude jedinou dálkovou a transatlantickou linkou v provozu. Historicky to však nebude první spojení s evropským kontinentem. V letech 2019-20 do Los Cabos létala z londýnského letiště Gatwick britská společnost TUI Airways. V loňském roce pak provozovala linku z Madridu španělská společnost Iberojet.

Resorty se táhnou podél dlouhých písečných pláží na pobřeží Tichého oceánu (foto: Thelmadatter/Wikimedia Commons - CC BY-SA 4.0)

Los Cabos je turistická destinace na poloostrově Baja California populární zejména mezi americkými a kanadskými turisty. V současnosti je to po Cancúnu druhá nejrychleji rostoucí rekreační destinace v Mexiku. Los Cabos je známé svými resorty, které lemují pobřeží v délce až 30 kilometrů spolu s množstvím golfových hřišť. Vedle koupání a potápění se lze vydat na projížďku na moře s možností pozorování velryb. Typicky mexický styl a atmosféru lze poznat ve staré zástavbě města San Jose del Cabo.

Na samém konci polostrova Baja California u letoviska Cabo Can Lusas se nacházejí na pobřeží, které lákají k výletům na lodích (foto: Vladimir Miranda/Pexels)

Témata