Condor otevřel novou linku do kanadského Edmontonu

30.05.2023 20:15 - EvropaMinulý týden v pátek zahájila společnost Condor lety na nové lince z Frankfurtu do Edmontonu, hlavního města kanadské provincie Alberta. Nové spojení je provozováno dvakrát týdně letadly Boeing 767-300ER. Condor je po nizozemské společnosti KLM teprve druhým evropským dopravcem, který provozuje přímé lety do Edmontonu. Linka bude provozována jako sezónní do začátku září.

Slavnostní zahájení nové linky na letišti v Edmontonu (foto: Edmonton International Airport)

Kanada tradičně figuruje v letní nabídce společnosti Condor. Edmonton je pátou kanadskou destinací společnosti. Letadla německého dopravce budou během letní sezóny pravidelně přistávat také v Torontu, Vancouveru, Whitehorse a Halifaxu. Díky spolupráci Condoru s nízkonákladovou společností WestJet mohou cestující zamířit také do dalších měst v Kanadě.

Pohled na centrum kanadského Edmontonu (foto: awmcphee/Wikimedia Commons - CC BY-SA 4.0)

Edmonton leží ve vnitrozemí západní části Kanady uprostřed prérií a polí. Město ležící na břehu řeky Severní Saskatchewan je se svými 1,4 miliony obyvatel pátým nejlidnatějším sídlem v Kanadě. Město je pro turisty vstupní bránou pro poznávání Skalnatých hor včetně národního parku Jasper, který je známý nádhernými přírodními scenériemi a vyhlídkami. Nedaleko Edmontonu se nachází národní park Elk Island, jenž je útočištěm bizonů a losů. V samotném Edmontonu se pak koná řada populárních hudebních a kulinářských festivalů.

Témata