Condor otevře příští léto novou linku do kanadského Edmontonu

26.07.2022 - EvropaNěmecká dovolenková aerolinie Condor pokračuje ve svém rozšiřování dálkových linek. Minulý týden oznámila, že od května 2023 bude nově létat z Frankfurtu do Edmontonu. Condor bude po KLM teprve druhým evropským dopravcem, který nabídne do tohoto kanadského města přímou linku.

Pohled na centrum kanadského Edmontonu (foto: awmcphee/Wikimedia Commons - CC BY-SA 4.0)

Lety do Edmontonu mají být zahájeny 25. května 2023 a linka bude provozována dvakrát týdně. Condor plánuje na linku nasadit Boeingy 767-300ER. Tyto letouny mají být z flotily německého dopravce do roku 2024 vyřazeny. Náhradou za ně budou Airbusy A330-900neo, přičemž první letoun má být dodán ještě letos.

Kanada tradičně figuruje v nabídce letních letů Condoru. V právě probíhající letní sezóně provozuje společnost linky do čtyř kanadských měst: Halifaxu, Toronta, Vancouveru a Whitehorse. Během nadcházející zimy se počítá jen s linkou do Toronta. Další cíle v Kanadě jsou dostupné cestujícím Condoru díky spolupráci s nízkonákladovou aerolinií WestJet.

Edmonton leží ve vnitrozemí západní části Kanady uprostřed prérií a polí. Se svými 1,4 miliony obyvatel je pátým nejlidnatějším kanadským městem. Město může být pro turisty vstupní bránou při poznávání Skalnatých hor včetně národního parku Jasper, jež je známý nádhernými přírodními scenériemi a vyhlídkami. Nedaleko Edmontonu se nachází národní park Elk Island, který je útočištěm pro bizony a losy. V samotném Edmontonu se pak koná řada hudebních a kulinářských festivalů.

Národní park Jasper (foto: Wolfgang Zenz/Pixabay)

Témata