Condor nakonec nenabídne lety do islandských měst Akureyri a Egilsstaðir

31.03.2023 - EvropaNěmecká dovolenková aerolinie Condor plánované linky z Frankfurtu do menších islandských měst Akureyri a Egilsstaðir nakonec nebude létat. Důvodem je podle německého serveru Airliners.de nedostatečný počet rezervací. Zrušení letů společnosti Condor potvrdil také provozovatel islandských letišť, společnost Isavia.

Letecký pohled na islandské město Akureyri (foto: Kaldbakstindur/Wikimedia Commons - CC BY-SA 4.0)

Condor oznámil svůj plán nabídnout lety na Island vloni v červenci. Společnost chtěla létat do obou islandských měst jednou týdně od poloviny května do října. Podle mluvčí Condoru je jedním z důvodů nízkého počtu rezervací, že nové destinace na Islandu nebyly zveřejněny v dostatečném předstihu, tak aby získaly také dlouhodobé rezervace. Společnost bude postižené cestující informovat a v případě zájmu jim nabídne možnost změny rezervace na jiné své lety.

Akureyri (19 200 obyvatel) leží na severním pobřeží Islandu na západním konci fjordu Eyjafjörður, který je se svou délkou 60 kilometrů jedním z nejdelších fjordů na Islandu. Egilsstaðir (2 500 obyvatel) se nachází nedaleko východního pobřeží Islandu. Jak Akureyri, tak Egilsstaðir leží na okružní silnici kolem Islandu a mohou tak být alternativními výchozími body pro poznávání Islandu, namísto hlavního islandského letiště v Keflaviku.

Condor - Airbus A320 (foto: Condor)

Témata