Čedok nabídne příští léto z Brna lety do 23 destinací

22.08.2023 13:25 - Česká republikaCestovní kancelář Čedok ve spolupráci s dopravcem Smartwings nabídne příští léto letecké zájezdy s odletem z Brna již do 23 destinací. Čedok očekává, že z Brna příští rok vypraví zájezdy pro 170.000 klientů, o 9% více než letos. Pro své klienty také připravil 4 novinky, a to lety z Brna do tureckého Dalamanu, na Kypr do Larnaky, do egyptského Marsa Matrouh a na kanárský ostrov Tenerife.

mapa letních destinací CK Čedok v roce 2024 z Brna, (zdroj: media kit společnosti Čedok)

Ne všechny tyto destinace jsou však v Brně úplnou novinkou. Například na Tenerife již Smartwings z Brna aktuálně létá a nabízí lety ve svém rezervačním systému i individuálním cestujícím. Cena zpáteční letenky začíná na 10.700 kč. S odbaveným 23kg kufrem pak cena zpáteční letenky začíná na 11.915kč.

Nejvíce klientů poletí s Čedokem zřejmě i příští rok na Tureckou riviéru, kam zamíří z Brna až čtyři spojení týdně. Nejširší výběr destinací čeká turisty v Řecku nebo v Egyptě. Z řeckých ostrovů zůstává v nabídce Rhodos, Kréta, Zakynthos, Korfu, Kos i menší Thassos. Do Egypta mohou cestovatelé příští léto na dovolenou k Rudému moři do Taby, Hurghady i Marsy Alam nebo vyzkoušet novinku v podobě „egyptského Karibiku“ Marsa Matrouh. Pokračují také zájezdy do italské Kalábrie, na Mallorku, Djerbu nebo portugalskou Madeiru. Absolutním skokanem roku probíhající letní sezóny je jednoznačně Albánie, charterové lety budou i v roce 2024 přistávat v hlavním městě Tiraně. Stále větší je i zájem o pobyty v Černé Hoře díky pravidelné lince z Brna.

Cestovní kancelář plánuje u odletů z Tuřan nadále spolupracovat s leteckou společností Smartwings, ale také s dalšími dopravci jako jsou letecké společnosti Air Montenegro nebo Corendon Airlines. Na brněnském letišti se připravuje také historicky první dálková linka, ještě letos od 19. prosince Čedok spustí ve spolupráci s italským Neosem charterové lety Boeingem 787 Dreamliner přímo z Brna až na thajský ostrov Phuket.

Boeing 737 MAX 8 společnosti Smartwings a v pozadí odletový terminál letiště Brno (autor: Pavel Rája, Media Kit společnosti Čedok)

Témata