Cathay Pacific přesouvají své kapacity

17.07.2008 - Asie & AustrálieCathay Pacific Airways jsou jednou z posledních aerolinií, které oznámily poměrně významné změny ve svém letovém řádu a zdražení letenek, které si žádá drahé letecké palivo. Společnost s účinností od 11. července zdražila letenky obchodní a první třídy. Zdražení se liší podle jednotlivých linek a pohybuje se v rozmezí tří až 15 procent. Změny v letovém řádu jsou podle všeho pouze první vlnou, neboť společnost v současnosti analyzuje výsledky jednotlivých linek.

1. října společnost zvýší frekvenci letů na trase Hongkong – Dubaj. Nově budou moci cestující čtyřikrát týdně využít linku Hongkong – Dubaj – Bahrajn. Tato změna umožní aeroliniím obsluhovat non-stop lety další klíčovou destinaci na Středním Východě, kterou je Rijád. Ten byl doposud nalétáván s mezipřistáním v Bahrajnu. V Dubaji tak budou letadla Cathay Pacific Airways přistávat 18krát týdně, respektive čtyřikrát týdně v Rijádu.

Počet letů do Kanady bude snížen, nicméně i tak se udrží na úrovni minulého zimního letového řádu. Do Vancouveru bude společnost vypravovat 17 letů týdně. V případě Toronta dojde ke snížení frekvence na jeden let denně. Společnost v zimním období eliminuje tří týdenní lety Hongkong – Anchorage – Toronto. Naproti tomu společnost plánuje v zimní sezóně navýšit lety do Aucklandu, kam budou směřovat dva lety denně místo současných deseti týdně.

2. července byly aerolinie nuceny vydat tzv. profit warning, ve kterém společnost uvedla, že její hospodaření je značně zatíženo současnou cenou ropy. Účet společnosti za letecké palivo se v prvním pololetí meziročně zvýšil o 60 procent.

Témata