Cathay Pacific představí první letoun Boeing 777-300ER

09.10.2007 - Asie & AustrálieCathay Pacific Airways převzaly 1. října svůj první letoun Boeing 777-300ER. Ten se cestujícím poprvé představí tuto středu na lince z Hongkongu do Soulu. Po zhruba měsíci provozu na regionálních linkách bude letoun registrace B-KPA převeden na dlouhé tratě. Od 15. listopadu budou nová letadla obstarávat novou a v pořadí již třetí denní linku do New Yorku. Prezident společnosti Tony Tyler nazval toto letadlo klíčovým při rozvoji letiště Hongkong-Chep Lap Kok jako důležitého hubu. Společnost si od letounu slibuje upevnění pozice na ultra-dlouhých linkách především do Severní Ameriky.

Boeing 777-300ER podle slov prezidenta aeroliniím nabízí o 22 procent nižší náklady na jednu tunu platícího nákladu než Boeing 747-400. Letadlo je teprve jako čtvrté v pořadí vybaveno novými kabinami první, obchodní a ekonomické třídy. Především tak ekonomická je podle společnosti převratná, neboť umožňuje sklopit sedadlo v rámci pevné ulity. Sklopení sedadla tak neomezuje prostor cestujícího o řadu dál. Novým interiérem bude do konce letošního roku vybaveno 14 letadel.

Společnost pevně objednala 23 letounů tohoto typu, ale disponuje dalšími nevyužitými opcemi. Letos by měly aerolinie převzít ještě další čtyři letouny. V příštích dvou letech stejný počet. V roce 2010 pak tři letouny a o rok později zbylou pětici. Ve svém projevu Tony Tyler nazval tento typ jako budoucí páteř dálkové flotily Cathay Pacific.

Témata